Hypotéka

Hypokalkulačka

Porovnajte si možnosti hypoték za pár sekúnd a my Vám pomôžeme vybrať si tú najvýhodnejšiu.

Hypotéka

Čo je to hypotéka a kedy ju môžete získať?

Hypotéka je dlhodobý úver, ktorý je zabezpečený nehnuteľnosťou. Spravidla sa splatnosť hypotéky pohybuje v závislosti od banky i klienta najčastejšie v rozmedzí 4 až 30 rokov. Vybrané banky poskytujú splatnosť hypoték až na obdobie 40 rokov. Obdobie splácania hypotéky na 40 rokov je zároveň maximálnou hranicou, ktorú banka môže poskytnúť.

Hypotéku môžete získať len ako fyzická osoba. Je teda určená pre plnoleté dospelé osoby od 18 rokov. Podmienkou je i občianstvo Slovenskej republiky a trvalý pobyt na Slovensku alebo občianstvo v cudzine, no s trvalým pobytom na území Slovenskej republiky pri žiadosti dvoch žiadateľov, pričom jeden z nich musí byť občanom Európskej únie. Podmienkou pre poskytnutie hypotéky je i príjem žiadateľa zo závislej činnosti, podnikania či iný príjem, ktorý je potrebné banke dokladovať.

Hypotéka na vašu vysnívanú nehnuteľnosť

Hypotéka je poskytovaná bankou na kúpu nehnuteľnosti či pre potreby výstavby, nadstavby alebo rekonštrukcie. Ak aj vy plánujete kúpu vysnívanej nehnuteľnosti, u nás v RE/MAX Stork vám radi pomôžeme. Nehnuteľnostiam realitám rozumieme, preto vám dokážeme profesionálne poradiť i s ich financovaním a nájsť pre vás najvhodnejšiu hypotéku medzi ponukami viacerých bánk.

Naši realitní makléri a hypotekárni špecialisti presne vedia ako postupovať. V prvom kroku pre vás nájdu vysnívanú nehnuteľnosť, zabezpečia predaj bytu či predaj domu alebo inej nehnuteľnosti vo vami vybranej lokalite. V druhom kroku vám pomôžu s vybavením kompletnej dokumentácie, formálnym procesom i s výberom a zabezpečením vhodnej hypotéky, pokiaľ vaše finančné možnosti nie sú dostatočné na okamžitú kúpu bez požiadania banky o hypotéku.

najvhodnejšia hypotéka
Kúpa, predaj či prenájom?
Kúpa, predaj či prenájom?

KÚPA, PREDAJ
ČI PRENÁJOM?

S nami sa nemusíte báť ani odvážnych krokov

Hypokalkulačka

Aké doklady budú potrebné pri vybavovaní hypotéky?

Pre vybavenie hypotéky budú potrebné viaceré doklady, ktoré je nutné predložiť banke. Okrem dokladov a špecifických požiadaviek banky je spravidla potrebné predložiť doklady k nehnuteľnosti. Potrebný je napríklad znalecký posudok k nehnuteľnosti nie starší ako jeden rok, kúpna zmluva respektíve zmluva o budúcej zmluve o kúpe, ako aj poistná zmluva k zabezpečovanej nehnuteľnosti, ktorú je možné predložiť aj dodatočne.

Povinností má žiadateľ pri vybavovaní i schvaľovaní hypotéky množstvo. My vám ich pomôžeme zvládnuť tak, aby ste si nemuseli robiť žiadne starosti navyše. Využiť môžete tiež našu hypokalkulačku, ktorá za vás porovná ponuky bánk a zobrazí výšku odhadovaných splátok hypotéky i dĺžku jej splácania.